Aktuální informace

Pečlivost Technických služeb pomohla růžím odolat mrazům

 

Růže zkrášlující město letošní tuhou zimu přežily bez úhony. Pracovníci Technických služeb k nim na podzim pečlivě přihrnuly zeminu, a díky tomu silným mrazům odolaly. “Záhony růží jsou na údržbu velmi náročné. Je tedy důležité, aby péče o ně byla včasná a důsledná. Jen tak mohou být až do pozdního podzimu okrasou ulic,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Pečovat o růže musí Technické služby po celý rok. Údržba je v porovnání se záhony jiných trvalek nejnáročnější a také nejnákladnější.  “V této zeleni se také často zachycují igelitové pytlíky a jiný odpad, který je nutno pravidelně odstraňovat,” vysvětlil Daniel Voborník, vedoucí provozovny veřejné zeleně Technických služeb. Během roku je také zapotřebí růže často okopávat, vytrhávat plevel, ořezávat je i zalévat.

 

Růžových záhonů ve městě v minulých letech ubylo. Technické služby je nahradily jinými trvalkami, které nejsou tak náročné na údržbu. Přesto mají růže ve městě své místo a patří k nejkrásnější květinové výzdobě.

 

Že je podzimní přihrnování zeminy k růžím velice důležité, poznali pracovníci organizace před čtyřmi lety, kdy déle trvající zimní holomrazy s ledovým větrem zničily celé záhony. Právě v té době je Technické služby z části začaly nahrazovat jinými květinami.