Aktuální informace

Rašící cibuloviny chrání ploty

 

Technické služby i letos chrání cibuloviny před jejich poškozením. Kolem záhonů v parku ČSA a Dr. Beneše instalovaly ochranné plůtky, které mají zabránit lidem i psům, aby polámali právě rašící květiny. “Jedná se hlavně o optickou zábranu. Dospělí ani děti si někdy neuvědomí, že šlapou po záhonu, kde právě začínají růst květiny. Tyto plůtky je upozorní,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Plůtky chránily rostliny již loni, jejich použití se osvědčilo. “Nezaznamenali jsme výraznější poškození rašících cibulovin. Docházelo ale k poškození samotných plotů, zřejmě od pobíhajících psů,” řekl vedoucí provozovny Veřejné zeleně Daniel Voborník.

 

Cibuloviny budou plůtky chránit až do doby, kdy budou dostatečně viditelné a vzrostlé. V tu dobu Technické služby ploty odstraní. 

 

Provozovna Veřejné zeleně se kromě instalace plotů v těchto dnech zabývá hlavně sběru listí a odpadků na veřejném prostranství. “Sněhová pokrývka letos trvala poměrně dlouho a v tu dobu jsme listí ani odpad nemohli všude uklízet. Nyní je to tedy jedna z našich hlavních činností, aby bylo město uklizené,” vysvětlil vedoucí.