Aktuální informace

Rekonstrukce nepřeruší provoz pohřební služby

 

 

Rekonstrukce chomutovské smuteční síně se rychle blíží. Od třetího prosince v ní už bude naplno pracovat stavební firma.

 

Provoz pohřební služby tím ale přerušen nebude. „Po dobu oprav obřadní síně, která se odhaduje přibližně na čtyři měsíce, jsme našim zákazníkům zajistili náhradní obřadní síně v krematoriu Vysočanské zahrady nebo v Jirkově.

 

Katolicky věřící budou mít možnost se se svými zesnulými rozloučit v děkanském kostele na náměstí 1. máje,“ řekl vedoucí pohřební služby Technických služeb města Chomutova Stanislav Drexler.

 

Stejně jako sjednávací kancelář pohřební služby bude v provozu i kancelář správy hřbitovů. „Všechny pohřební a hřbitovní záležitosti si budou moci lidé stále vyřizovat bez omezení. Přístup do budovy bude stejný, jak jsou lidé zvyklí. Přístup do kanceláří bude řešen dle oprav a bude vždy vyznačen,“ upřesňuje Drexler.

 

Město smuteční síň zrekonstruuje za částku sedmi milionů korun. Jedná se o rekonstrukci po více než čtyřiceti letech. Během této doby se prováděly jen nutné opravy.

 

Stavební rekonstrukcí síň získá také moderní audio a video techniku, která při větších pohřbech umožní průběh obřadu přenášet i mimo síň. Součástí oprav bude také výměna katafalku.

 

Rozloučit se se zesnulými v původní obřadní síni bude možné naposledy 30. 11. 2018.