Aktuální informace

Sypače Technických služeb letos poprvé vyjely

 

Technické služby letos poprvé vyjely do ulic odklízet sníh. Komunikace začaly sypače s pluhy ošetřovat před čtvrtou hodinou ranní. “V noci sněžilo a k ránu se začal sníh na komunikacích držet. Krátce před třetí hodinou technik zjistil závadu ve sjízdnosti a okamžitě do ulic vyslal všechny sypače,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Sypače projížděly ulice po celé dopoledne. Po ránu nejprve musely ošetřit hlavní trasy autobusů a trolejbusů, poté páteřní komunikace. “Jako první vyjely dva sypače a dvě multikáry. Se začátkem pracovní doby přibyly malotraktory a pracovníci začaly ručně odklízet úseky, kam se technika nedostane, tedy schodiště, lávky a podobně,” uvedl vedoucí provozovny komunikací Vladimír Hurník.

 

Silnice vůz sypal solí, chodníky a ostatní úseky pro chodce ošetřovali pracovníci drtí a schodiště ekogritem. Jehož výhoda je v tom, že se po zimě rozmělní a tím se sníží počty tun svezených smetků při jarním blokovém čištění města. Přitom je stejně funkční jako písek nebo drť.

 

Podle stanoveného harmonogramu musejí technické služby ošetřit nejprve hlavní trasy autobusů a trolejbusů, a to do čtyř hodin od zjištění závady ve sjízdnosti. Páteřní komunikace musejí být bez problémů sjízdné do dvanácti hodin, poté je čas na ošetření ostatních komunikací. V případě hustého sněžení projíždějí sypače hlavní úseky a páteřní komunikace stále dokola. “Zatím jsme nezaznamenaly žádné problémy, přesto žádáme řidiče, aby jezdili velmi opatrně a pomalu,” doplnil ředitel.