Aktuální informace

Technické služby zalévají i stromy, sucho ničí i letitou výsadbu

 

 

Dlouhodobé sucho ničí rostliny ve městě. Technické služby se každý den věnují zalévání, a to jak letošní výsadby, tak i té letitější. “Zaléváme opravdu všemi způsoby, zásadně pomáhá technika, ale už jsme přistoupili i k ručnímu zalévání. Sucho nás trápí již několik let, ale letos je extrémní v tom, že přišlo velmi brzy a podle předpovědí se situace v brzké době nezmění,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova.

 

 

Technické služby v loňském roce vysadily přes čtyři tisíce listnatých a jehličnatých keřů, stovku stromů a tisíce cibulovin. Další stovky a tisíce květin a dřevin vysadily letos. “Všechny tyto rostliny potřebují vodu, aby nezanikly. Letos je však situace o to horší, že sucho trvá příliš dlouho a vodu už potřebují i starší, jak čtyři roky vysazené stromky, takže opravdu zaléváme vše dostupné. Doufáme, že úhynu bude co nejméně,” řekl vedoucí provozovny Daniel Voborník.

 

Pracovníkům při práci pomáhá velký a malý kropicí vůz, tato technika se však nedostane na všechna potřebná místa. “Musíme tedy zalévat i ručně, našli lidé chodí s kanystry a vodu lijí přímo ke kmenům stromků a keřů,” doplnil vedoucí. Vláhu samozřejmě potřebují i okrasné letničky v závěsných vázách či v pyramidách.

 

Kvůli dlouhodobému suchu je v těchto dnech až do odvolání pozastavená seč, tráva neroste a není tedy co sekat. Jaké celkové následky bude současné sucho mít, ukáží další měsíce.