Aktuální informace

Údržba komunikací si vyžádala zatím přes sto tun soli

 

 

 

Poprvé v roce 2018 vyjely sypače Technických služeb bojovat se sněhem. Po úterní sněhové nadílce bylo zapotřebí veškeré techniky na odklízení sněhu i sypání komunikací. “Od brzkých ranních hodin byly v provozu všechny sypače, traktory a další technika. Naši pracovníci dělali všechno pro to, aby byly komunikace co nejvíce sjízdné, přesto apelujeme na řidiče i chodce, aby byli v těchto povětrnostních podmínkách velmi opatrní,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Zima v období od září do prosince roku 2017 si vyžádala více zásahových dní a vyšší počet tun posypových materiálů než ve stejném období roku 2016. “Za čtvrté čtvrtletí loňského roku jsme vyjížděli častěji v porovnání se stejným obdobím roku 2016, což se samozřejmě projevilo ve vyšší spotřebě posypových materiálů. Celkově je však zatím zima mírná a na další měsíc zbývá dostatek zásob,” říká vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník.

 

Zima si do konce roku 2017 vyžádala výjezdy posypových vozů při jedenácti zásahových dnech. “Spotřebovali jsme 113 tun soli, 68 hetolitrů solanky a 10 tun drtě na údržbu komunikací. Znamená to dvojnásobný nárůst spotřeby soli a stoprocentní nárůst spotřeby solanky, kterou jsme předchozí zimu v uvedeném období nepotřebovali vůbec,” konkretizoval Hurník

 

K údržbě chodníků bylo zatím potřeba 24 tun drtě a 400 kilogramů ekogritu. Celkové náklady na údržbu komunikací i chodníků jsou za čtvrté čtvrtletí loňského roku o sto tisíc vyšší než za stejné období předchozího roku.

 

O komunikace se starají čtyři velké sypače, pět malotraktorů, tři velké traktory, pět multicar s radlicí a sypačem, šest vozidel pro ruční posyp, pět nákladních aut pro případný odvoz sněhu a čtyři nakladače.