Aktuální informace

Vánoční stromky zjara pohnojí zahrady

 

Téměř třicet tun vánočních stromků skončilo v kompostárně Technických služeb. Ty stromky svážely od 2. do 31. ledna. “Stromky budeme dále využívat, po rozdrcení dřevní hmoty na štěpku se z nich stane základ pro výrobu průmyslového kompostu. Ten už několik let mohou využívat i zahrádkáři pro hnojení záhonů,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Na kompostárně skončilo 28 tun stromů. Lidé je mohli umisťovat do čtrnácti velkoobjemových kontejnerů, které byly rozmístěné po městě. “Po naplnění kontejneru jsme je odvezli na skládku a vytřídili z nich stromky k dalšímu zpracování. Někteří lidé přivezli na skládku nebo rovnou do kompostárny stromek sami, čímž nám ušetřili práci,” uvedl vedoucí provozovny svozu odpadů Marek Pohl. 

 

Kompost, který vznikne i díky vánočním stromkům, si budou moci lidé odvážet zhruba od poloviny března. Zahrádkář si s běžným přívěsným vozíkem může pro kompost od jara do podzimu přijet až šestkrát a vždy zaplatí pouze vážní poplatek. Kompost využívají i Technické služby na hnojení městských záhonů.