Aktuální informace

Zcizené stromy doma vonět nebudou, varují Technické služby

 

 

Desítky stromů ve městě i jeho okolí natřely Technické služby speciálním nátěrem. V případě, že by si někdo chtěl nekale pořídit vánoční strom, nátěr mu svátky znepříjemní. “Jedná se o přípravek, který po krátké době v pokojové teplotě začne silně zapáchat. Dobrou zprávou však je, že jsme se za poslední roky nesetkali s tím, že by někdo před Vánocemi stromky zcizil,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Nátěr stromů prováděli dva pracovníci organizace, několik desítek stromů zvládli natřít za jeden den. “Přípravek stromům nijak neublíží, běžně se používá proti okusu stromů zvěří. Po zimě vyprchá a postupně se oloupe,” řekl vedoucí provozovny veřejné zeleně Daniel Voborník. Pracovníci natírali vytipované stromy začátkem prosince, jedná se o jehličnany z letošní výsadby i o stromy vysázené v minulých letech, které by se mohli použít jako vánoční.

 

Nátěrem jsou ošetřené stromy především na sídlišti M. Kopeckého, v Lipské ulici, na hlavní městské třídě a pěších zónách, na sídlišti Písečná a na dalších místech. Nátěr stromků Technické služby opakují každý rok.