Čtyři miliony od města pomohly technickým službám zefektivnit práci

Technické služby v letošním roce proinvestovaly přes čtyři miliony korun, které jim poskytlo město Chomutov ze svého rozpočtu. Mohly tak pořídit nové stroje i vyměnit zastaralé potrubí. “Díky příspěvku jsme mohli investovat do důležitých oblastí, zlepšit a zefektivnit naše činnosti,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

K celoročnímu rozvozu zaměstnanců, přepravě materiálu a mechanizace i k odvozu bioodpadu nově slouží sedmimístný Ford Transit s valníkem. Nový vůz nahradil starší typ.

Dále technické služby zakoupily nový vyklápěč Zoeller 301 na nástavbu svozového vozu. “Nový vyklápěč nahradil již zastaralý typ vyklápěče nádob, neboť jeho další provoz byl z důvodu častých oprav ekonomicky nerentabilní. Vozidlo je určené pro svoz komunálního a separovaného odpadu. Výměnou došlo ke zefektivnění a zrychlení práce posádky i ke snížení počtu poškozených vyprazdňovaných nádob,” popsal provozně-technický náměstek Miroslav Šulta.

Sedmnáct let starou avii nahradilo iveco s hákovým nosičem kontejnerů. Nové vozidlo je využíváno pro převoz stavebních materiálů a stavebních strojů.

V budovách sběrného dvora Na Moráni vyměnily technické služby teplovodní potrubí. Bylo to zapotřebí, docházelo totiž ke značnému úniku tepla a častým poruchám. “Díky rekonstrukci budeme moci regulovat topení v jednotlivých budovách a garážích, nové potrubí má kvalitnější izolační vlastnosti a lepší možnosti vyhledávání případných poruch,” doplnil Miroslav Šulta. 

Skip to content