Stroje technických služeb prošly kontrolou, na zimu jsou připravené

Třiatřicet strojů technických služeb prošlo pravidelnou kontrolou a nyní jsou připravené na nadcházející zimní období. Společně s pracovníky organizace se budou starat o sjízdnost silnic a schůdnost chodníků, lávek či přechodů.

“Stroje, které používáme i v letním období, pečlivě zkontrolujeme a připravíme na to zimní, tedy například instalujeme radlici na odhrn sněhu a podobně. Technika, která přes léto stála, tedy hlavně velké sypače, musí také projít kontrolou a servisem, aby fungovala bez problémů,” popsal ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Flotila techniky je až na malou obměnu stejná jako loni, jen jednu vysloužilou multikáru nahradila nová. Té budou pomáhat další čtyři multikáry, šest malých sypačů, čtyři velké, šest vozů pro ruční posyp, tři traktory s radlicí, pět náklaďáků pro odvoz sněhu, tři nakladače a dispečerské vozidlo.

Dobrou sjízdnost komunikací sleduje dispečer průběžně, minimálně dvakrát denně zjišťuje předpověď počasí. Jakmile udeří mrazík nebo začne sněžit a sjízdnost by se mohla zhoršit, povolá do ulic obsluhu vozů. Ta musí začít s údržbou na nejfrekventovanějších úsecích, tedy na silnicích první třídy a na trasách městské hromadné dopravy. Následují vedlejší komunikace. Podobně je tomu u chodníků, začíná se s hlavními trasami chodců a postupně pracovníci ošetří i ostatní. “Jako každý rok však upozorňujeme řidiče i chodce, aby byli opatrní. Není v našich silách být všude hned, lidé musí sami zhodnotit situaci a v případě velkých ledovek, jako byly loni, nejlépe nevycházet z domu,” upozornil vedoucí provozovny místních komunikací.

Chomutovské technické služby se aktuálně starají o 121 kilometrů silnic, 168 kilometrů chodníků a ještě o schodiště, přechody, ostrůvky a lávky.

Podrobný plán zimní údržby je k dispozici na našem webu v sekci Harmonogramy činností. Je v něm dopodrobna popsaný postup zimní údržby, rozepsané úseky komunikací i chodníků do jednotlivých kategorií důležitost. Pro dobrou orientaci je ve stejné sekci i mapová část.

Skip to content