Vyzkoušejte Interaktivní mapu hlavního hřbitova v Chomutově

Technické služby  ve spolupráci s městem Chomutovem vytvořilo interaktivní mapu hlavního městského hřbitova v Beethovenově ulici.

Cílem je pozůstalým a návštěvníkům zpřehlednit orientaci na pietním místě. 

Aplikace Mapa hřbitovů je volně přístupná jako webová či mobilní aplikace. Uživatelé ji naleznou na tomto odkazu. Zde je vytvořen jednoduchý vyhledávač, který po vyhledání ukáže přesné místo hledaného hrobu, jeho fotografii, platnost smlouvy a také i délku zaplaceného poplatku.

V mapě je možné vyhledat konkrétní hrob podle jména nájemce, jména zesnulého, nebo čísla hrobového místa pro Městský hřbitov v Chomutově.

V této chvíli je v aplikaci dostupný pouze hlavní chomutovských hřbitov v Beethovenově ulici.

Správa hřbitovů technických služeb města Chomutova eviduje cca 15 tisíc hřbitovních míst, jejichž evidence je vedena v hřbitovních knihách. Při jejich pasportizaci do aplikace bylo potřeba všechna místa navštívit a nafotit, načež proběhla ruční úprava dat v systému a následná kontrola s hřbitovními knihami. Práce na všem zabraly cca 3 roky.

S ohledem na množství dat, které se muselo při vytvářeni interaktivní mapy zpracovat, je možné, že se v ní vyskytnou chyby. Na jejich odstraněni samozřejmě usilovně pracujeme. Pokud objevíte nějakou nesrovnalost nebo chybně uvedený údaj, neváhejte kontaktovat vedoucího pohřební služby Tomáše Telekiho na e-mailu t.teleki@tsmch.cz

Skip to content